Rokycany, dan 11: Seniori savladali Estoniju sa 347 čunjeva razlike uz dva izgubljena igračka poena

Jedanaestog takmičarskog dana na Svetskom prvenstvu u Češkom Rokycany u okviru grupe B, seniori će u drugom nastupu u trećem kolu grupe B igrati protiv reprezentacije Estonije. Današnja utakmica, uzimajući u obzir snagu reprezentacije Estonije, ne bi trebalo da bude ništa drugo do jačeg treninga i prilike da se što više igrača nađe u rotaciji. U drugom susretu grupe B, od 18:30 igraju domaćin Češka republika i Severna Makedonija, gde će Severna Makedonija tražiti možda i poslednju priliku za plasman u četvrtfinale.

Zbog kompleksnosti Svetskog prvenstva, velikog broja ekipa i utakmica, nastojaćemo da se do četvrtfinalnih faza fokusiramo samo na grupe u kojima se nalaze naše selekcije. Na stanici, koju smo kreirali za Vas možete pronaći kompletan raspored, rezultate i tabele grupa u kojima se nalaze naše seniorke i seniori.

VAŽNO: Zbog ažuriranja rezultata i informacija nakon svakog seta, nakon ulaska na ovu stranicu, osvežite stranicu u svom pretraživaču (refresh) nakon svake posete kako biste bili sigurno da ispred sebe imate poslednje ažurirane podatke.

SP SENIORI: REZULTATI/TABELA SRBIJA – ESTONIJA: ZAPISNIK UŽIVO SRBIJA – ESTONIJA: PRENOS

ANKETA DANA:

15:00h
UTAKMICA POČINJE SA ZAKAŠNJENJEM OD 30-45 MINUTA
Zbog utakmica koje su u toku, utakmica Srbija-Estonija neće početi u planiranih 15:00h.

15:40h
SRBIJA – ESTONIJA, SASTAVI EKIPA
Selektori su se odlučili za sledeće sastave:

Srbija:
Zavarko Vilmoš, Milinković Aleksandar, Vlajkov Raovan, Jovetić Milan, Tepša Daniel, Baranj Čongor
Rezerve: Simijonović Miloš, Jagličić Uroš, Ernješi Robert, Kovačić Igor

Estonija:
Kirs Kaido, Piksar Gert, Abel Markko, Saar Indrek, Rebane Raul, Soot Marek.

15:45h
SRBIJA – ESTONIJA, UŽIVO: PRVI BLOK
U prvom bloku za Srbiju nastupaju Zavarko Vilmoš i Milinković Aleksandar.

16:49h
SRBIJA – ESTONIJA, PRVI BLOK: 4:0 (+/-197)
Zavarko Vilmoš i Milinković Aleksandar, doneli su Srbiji očekivanu prednost od 4:0 posle prvog bloka uz čak 197 čunjeva prednost! Kirs Kaido se protiv našeg najboljeg igrača nije mnogo pitao oko krajnjeg ishoda njihovog duela, te mu je preostalo da svoj nastup završi sa što manje čunjeva razlike, ipak – Vilmoš Zavarko ga je sa 4:0 i ubacio u popularni “klub 100”, tačnije “klub 126”. Danas je mogao i preko 700 čunjeva, ali čišćenje trećeg seta ga je u tome sprečilo, iako je imao dobre “otvore”, bio je prinuđen da u skoro svakoj karici odigra hitac više. Zavarko Vilmoš nastavlja sa sjajnim i konstantnim partijama na ovom Svetskom prvenstvu (prvi nastup 690, drugi 689). Milinković Aleksandar je sa 3:1 savladao Piksar Gerta, gde je Estonski reprezentativac uspeo samo u prvom setu da parira Milinković Aleksandru, a uzrok tome je bio slabije odigran set našeg reprezentativca. U preostala tri seta, stvari su se postavili na svoje mesto, Milinković Aleksandar je počeo da igra bolje i na kraju je ubedljivo trijumfovao i osvojio je prvi igrački poen za reprezentaciju u svom debiju (računajući nastup u 120 hitaca) na Svetskim prvenstvima, čestitamo Aco!

Srbija 4 1311
Estonija 0 1114

15:52h
SRBIJA – ESTONIJA, UŽIVO: DRUGI BLOK
U prvom bloku za Srbiju nastupaju Vlajkov Radovan i Jovetić Milan.

18:03h
SRBIJA – ESTONIJA, DRUGI BLOK: 5:1 (+/-255)
Estonija je uzela igrački bod Srbiji! Vlajkov Radovan i Jovetić Milan, završili su svoje nastupe u drugom bloku. Vlajkov Radovan, danas je bio odličan, njegov prepoznatljivi govor tela na stazi od samog početka, obećavao je visok rezultat od njega što se na kraju i dogodilo. Savladao je sa 3,5:0,5 Abel Markka, u nastupu u kojem je furiozno odigrao prvih 60 hitaca (prelaz 349), i nagovestio da od njega u nastavku Svetskog prvenstva možemo očekivati visoke rezultate. Jovetić Milan, potpuno neočekivano, pružio je danas slabiju partiju, ispod svojih mogućnosti i rezultata na koje nas je navikao poslednjih godina, i Srbija je na taj način izgubila prvi igrački poen na Svetskom prvenstvu. Posle dva uvodna seta, vodio je sa 2:0 u setovima i delovalo je kako će biti na margini rezultata od 600 čunjeva uz siguran bod, međutim, u nastavku je došlo do pada u igri što je motivisani Saar Indrek iskoristio, izjednačio na 2:2 i zbog dva čunja više – doneo Estoniji prvi igrački poen na Svetskom prvenstvu na opšte oduševljenje saigrača i stručnog štaba reprezentacije Estonije. Činjenica da ovaj izgubljeni igrački poen nema većih posledica na rezultat ovog meča, Jovetić Milanu pružamo punu podršku u daljem toku Svetskog prvenstva, loš takmičarski dan je osnovni deo sporta i velikih takmičenja.

Srbija 5 2542
Estonija 1 2287

18:04h
SRBIJA – ESTONIJA, UŽIVO: TREĆI BLOK
U trećem bloku za Srbiju nastupaju kapiten Tepša Daniel i Baranj Čongor. Selektor Pavlović Vojko, izvršio je dvostruku izmenu u trećem bloku, kako bi prve hice na ovogodišnjem Svetskom prvenstvu upisali Jagličić Uroš koji je u igru ušao umesto kapitena Tepše Daniela, dok je Simijonović Miloš zamenio Baranj Čongora.

SRBIJA – ESTONIJA, KRAJ! 6:2 (+/-347)
Borbena Estonija je uzela i drugi igrački poen Srbiji! Poslednji, kombinovani blok, sa četiri igrača Srbije na stazi, stavio je tačku na današnju utakmicu. Tepša Daniel i Baranj Čongor, odigrali su 60 hitaca nakon kojih su svoja mesta ustupili Jagličić Urošu i Simijonović Milošu. Tepša Daniel i Jagličić zajedno su savladali Rebane Raula sa 4:0 u setovima i ubacili ga u “klub 100”, dok su Baranj Čongor i Simijonović Miloš nakon 2:2 u setovima poraženi od Soot Mareka jer su imali osam čunjeva manje u ukupnom rezultatu. Ovo je Srbiji drugi izgubljeni bod na današnjoj utakmici koji nije dalje direktno uticao niti ugrozio ukupan rezultat utakmice.

SRBIJA – ESTONIJA: ZAPISNIK
Srbija 6 3789
Estonija 2 3442

19:15h
KRAJ JEDANAESTOG DANA SVETSKOG PRVENSTVA U ROKYCANY
Jedanaestog dana Svetskog prvenstva u Rokucany, seniori Srbije u svom drugom nastupu u okviru grupe B, savladali su reprezentaciju Estonije sa 6:2 (+/-347). Uzimajući u obzir kvalitet dve reprezentacije, prikazane igre u prethodnom delu Svetskog prvenstva i podatak da reprezentacija Estonije još uvek nije uzela igrački poen u prethodne dve utakmice na Svetskom prvenstvu, ishod današnje utakmice šire kuglaške javnosti bio je unapre viđen kao 8:0 za Srbiju uz pregršt čunjeva viška, čak i sa kombinovanim sastavom (u igru nisu ulazili Ernješi Robert i Kovačić Igor). Činjenica da na kontu Estonije nije stojala nula, već dva igračka poena – svakako je iznenađenje. Međutim, takav epilog nema veći značaj i današnja utakmica, koja je više imala karakter jačeg treninga – zaboraviće se i sve misli će biti koncentirane na narednu utakmicu protiv Makedonije. Igrač utakmice, baš kao i u utakmici protiv Poljske, bio je Vilmoš Zavarko sa 689 čunjeva, koji nastavlja kontinuitet visokih rezultata. Ulaskom u igru Jagličić Uroša i Simijonović Miloša u trećem bloku nakon dva seta, svih deset reprezentativaca kojih je otputovalo za Rokycany je dobilo šansu u prve dve utakmice, što je svakako pozitivna stvar.

U ponedeljak, dvanaestog dana Svetskog prvenstva u Rokycany, nastupaju naše seniorke u okviru drugog kola grupe C protiv Estonije od 15:00h u utakmici u kojoj mogu kolo pre kraja grupne faze da obezbede četvrtfinale.