Rokycany, dan 13: Srbija furiozna i bez pardona protiv S.Makedonije, čak tri igrača preko 675 čunjeva!

Trinaestog takmičarskog dana na Svetskom prvenstvu u Češkom Rokycany u okviru grupe B, pred seniorima je prvi jači ispit u dosadašnjem toku Svetskog prvenstva protiv reprezentacije Severne Makedonije od 8:00h. Naša reprezentacija, pokušaće da ostvari i treću uzastopnu pobedu i da u poslednje kolo grupne faze pred duel sa domaćinom, Češkom republikom uđe neporažena. U drugoj utakmici grupe B, od 11:30h sastaju se Češka republika i Poljska.

VAŽNO: Zbog ažuriranja rezultata i informacija nakon svakog seta, nakon ulaska na ovu stranicu, osvežite stranicu u svom pretraživaču (refresh) nakon svake posete kako biste bili sigurno da ispred sebe imate poslednje ažurirane podatke.

SP SENIORI: REZULTATI/TABELA SRBIJA – S.MAKEDONIJA: ZAPISNIK UŽIVO SRBIJA – S.MAKEDONIJA: SNIMAK

07:45h
SRBIJA – S.MAKEDONIJA, SASTAVI EKIPA
Selektori su se odlučili za sledeće sastave:

Srbija:
Vlajkov Radovan, Tepša Daniel, Ernješi Robert, Kovačić Igor, Baranj Čongor, Zavarko Vilmoš
Rezerve: Milinković Aleksandar, Simijonović Miloš

Severna Makedonija:
Fućkar Damir, Vlakevki Bojan, Donkovski Mladen, Trpkovski Sašo, Benedik Boris, Dimitrovski Dimitar
Rezerve: Sokolovski Aleksandar, Ajdin Duško, Memedi Ibrahim

8:00h
SRBIJA – S.MAKEDONIJA, UŽIVO: PRVI BLOK
U prvom bloku za Srbiju nastupaju Vlajkov Radovan i kapiten Tepša Daniel.

9:03h
SRBIJA – S.MAKEDONIJA, PRVI BLOK: 3:1 (+/-20)
Rezultat prvog bloka, bio je odlučen nakon tri odigrana seta (3-0 u korist Vlajkova, 0-3 u korist Vlakevskog), samo je bilo pitanje sa koliko “zalihom” čunjeva će Srbija ući u drugi blok. Vlajkov Radovan, na najbolji mogući način je iskoristio slabiji start iskusnog Fućkar Damira, stvorio blagu zalihu u čunjevima koju je u kasnijem toku nastupa održavao i doneo Srbiji prvi igrački poen. Kapiten reprezentacije, Tepša Daniel i pored dobre igre i odličnog rezultata nasuprot sebe ovog jutra imao je veoma raspoloženog Vlakevski Bojana koji nastavlja sa dobrim partijama i u dresu reprezentacije koji svojoj reprezentaciji donosi prvi igrački poen na ovoj utakmici.

Srbija 3 1285
Severna Makedonija 1 1265

9:04h
SRBIJA – S.MAKEDONIJA, DRUGI BLOK
U drugom bloku za Srbiju nastupaju Ernješi Robert i Kovačić Igor. Nakon drugog bloka, došlo je do izmene u reprezentaciji Severne Makedonije. Umesto Trpkovski Saše, u igru je ušao Memedi Ibrahim.

10:25h
SRBIJA – S.MAKEDONIJA, DRUGI BLOK: 5:1 (+/-179)
Sa po 4:0 u setovima, Ernješi Robert i Kovačić Igor završili su svoje nastupe, u kojima su Srbiji zajedno doneli čak 159 čunjeva prednosti! Ako je neizvesnost ovog duela bila prisutna nakon prvog odigranog bloka, može se reći da se apsolutno mirno ulazi u treći blok zahvaljujući novom rezultatu na granici 650 čunjeva odličnog Ernješi Roberta i danas veoma raspoloženog Kovačić Igora sa 675 čunjeva. Bravo Igore!

Srbija 5 2609
Severna Makedonija 1 2430

10:28h
SRBIJA – S.MAKEDONIJA, TREĆI BLOK
U trećem bloku za Srbiju nastupaju Baranj Čongor i Zavarko Vilmoš. Sjajna dva seta trećeg bloka, Baranj 355, Zavarko 357!

11:36h
SRBIJA – S.MAKEDONIJA, KRAJ! 7:1 (+/-238)
Apsolutna dominacija i u trećem bloku. Iako su reprezentativci Severne Makedonije odigrale odlične rezultate u trećem bloku – Baranj Čongor i Zavarko Vilmoš su se postarali da ti rezultati ne budu dovoljni za nove igračke poene za njihovu selekciju, već su dodatno povećali razliku u čunjevima. Obojica su osvojili igrački poen, Baranj je sa 3:1 savladao iskusnog Benedik Borisa dok je Zavarko Vilmoš sa 2:2 uzeo igrački poen na konto više čunjeva i pored činjenice da je njegov protivnik Dimitrovski Dimitar oborio odličnih 654 čunjeva. Nakon dva odigrana seta, Baranj Čongor i Zavarko Vilmoš imali su sjajne prelaze, 355 i 357, ali na kraju – nismo videli još uvek u dosadašnje tri utakmice cifru od 700 čunjeva koju svi priželjkujemo.

SRBIJA – S.MAKEDONIJA: ZAPISNIK
Srbija 7 3961
Severna Makedonija 1 3723

11:38h
KRAJ TRINAESTOG DANA SVETSKOG PRVENSTVA U ROKYCANY
Trinaestog dana Svetskog prvenstva u Rokycany, seniorki Srbije zabeležili su i treću pobedu u grupi B. Ubedljivo su savladali reprezentaciju Severne Makedonije sa 7:1 (+/-238) i kolo pre kraja grupne faze im definitivno srušila snove o eventualnom prolasku u četvrtfinale. Današnji rezultat od 3961 je drugi najbolji rezultat postignut u dosadašnjem toku Svetskog prvenstva, i oba rezultata su naravno u “vlasništvu” naše reprezentacije. Pred poslednji set trećeg bloka, našim reprezentativcima je bilo potrebno 362 oborena čunja za novi svetski rekord, ali to se na kraju ipak nije dogodilo danas. Tri rezultata preko 675 čunjeva, dva na granici 650, i sama činjenica da je Vlajkov Radovan sa 636 čunjeva “najslabiji” danas – može samo da raduje celokupnu kuglašku javnost u Srbiji. Dimenzija kuglanja koju naši reprezentativci nam iznova i iznova prikazuju je zaista “sa druge planete”. Borbenost, zajedništvo, atmosfera unutar ekipe, shvatanje važnosti nacionalnog grba, kuglaško umeće – sve su to stvari koje karakterišu ovu generaciju. Igrač utakmice, bio je Baranj Čongor sa fantastičnih 677 oborenih čunjeva.

U sredu, četrnaestog dana Svetskog prvenstva u Rokycany, nastupaju naše seniorke u okviru poslednjeg, četvrtog kola grupe C protiv domaćina, Češke republike od 11:30h, u utakmici koja će odlučiti ko će se plasirati u četvrtfinale sa prvog mesta u grupi i dobiti uslovno rečeno lakšeg protivnika u četvrtfinalu.