Rokycany, dan 16: Seniorke zavšile takmičenje, Seniori uz triler utakmicu do polufinala protiv Hrvatske!

Šesnaestog takmičarskog dana na Svetskom prvenstvu u Češkom Rokycany počinje eliminaciona faza i na programu su četvrtfinalni dueli u obe konkurencije. Danas, na ovoj stranici, bićete u prilici da ispratite kombinovani prenos naših seniorki i seniora u pohodu na polufinale. Seniorke ispred sebe imaju težak zadatak, od 8:00h igraju sa reprezentacijom Hrvatske dok seniori svoju utakmicu četvrtfinala dočekuju kao favoriti protiv reprezentacije Austrije. Naravno, tu ulogu će morati i da opravdaju od 11:30h s obzirom da je od njihove utakmice protiv reprezentacije Češke republike u okviru poslednjeg kola grupe B prošlo nešto više od dvanaest časova.

VAŽNO: Zbog ažuriranja rezultata i informacija nakon svakog seta, nakon ulaska na ovu stranicu, osvežite stranicu u svom pretraživaču (refresh) nakon svake posete kako biste bili sigurno da ispred sebe imate poslednje ažurirane podatke.

SRBIJA – HRVATSKA: ZAPISNIK SRBIJA – HRVATSKA: SNIMAK UTAKMICE
SRBIJA – AUSTRIJA: ZAPISNIK SRBIJA – AUSTRIJA: SNIMAK UTAKMICE

7:24h
Dobrodošli na kombinovani prenos četvrtfinalnih utakmica, našim seniorkama i seniorima želimo puno sportske sreće i dobre rezultate danas.

ČETVRTFINALE SENIORKE: SRBIJA – HRVATSKA (UŽIVO)

7:28h
SRBIJA – HRVATSKA, SASTAVI EKIPA
Selektori su se odlučili za sledeće sastave:

Srbija:
Lemić Nataša, Ljubenković Kristina, Čikoš Olivera, Dorožan Dragana, Barać Zorica, Lukač Hermina
Rezerve: Oros Marijana, Kormanjoš Dijana, Kresović Marija

Hrvatska:
Liović Marijana, Bacan-Schneider Ana, Jambrović Ana, Ravnić Nataša, Maričić Ines, Pavlic Milana
Rezerve: Bosak Mirna, Sedlar Klara, Čavlović Tihana, Gal Valentina

8:01h
SRBIJA – HRVATSKA, UŽIVO: PRVI BLOK
U prvom bloku za Srbiju nastupaju Lemić Nataša i Ljubenković Kristina.

8:34h
Nakon 60 hitaca, Ljubenković Kristina ima sjajan prelaz – 322 čunjeva! U reprezentaciji Hrvatske je došlo do izmene. Umesto Bacan-Schneider Ane, u igru je ušla Sedlar Klara.

9:05h
Nakon prvog odigranog bloka, reprezentacija Srbije gubi sa 1:3 (-/+57). Hrvatska u drugi blok ulazi sa prednošću od 57 čunjeva. Ljubenković Kristina osvojila je igrački poen za reprezentaciju Srbije sa odličnih 609 čunjeva dok je Lemić Nataša po prvi put na Svetskom prvenstvu pružila slabiju igru.

Srbija 1 1144
Hrvatska 3 1199

9:07h
SRBIJA – HRVATSKA, UŽIVO: DRUGI BLOK
U prvom bloku za Srbiju nastupaju Čikoš Olivera i Dorožan Dragana.

10:02h
Nakon tri odigrana seta u drugom bloku, reprezentacija Hrvatske je obezbedila nova dva igračka poena. Obe igračice Hrvatske vode sa 0:3 u set poenima, i ostaje da se vidi sa kolikom prednošću u čunjevima će seniorke Hrvatske se ući u treći blok. Hrvatske igračice deluju ubedljivo i razigrano.

10:18h
Nakon drugog odigranog bloka, reprezentacija Srbije gubi sa 1:5 (-/+172). Prednost od 172 čunja je uzimajući u obzir da se igra još jedan blok – veoma visoka, i veoma je upitno da li nešto u trećem bloku može da se okrene u korist naše reprezentacije. Sve reprezentativke Hrvatske u dosadašnjem delu utakmice pokazale su stabilnu igru, bez većih oscilacija koje su bile prisutne u igri naših seniorki.

Srbija 1 2254
Hrvatska 5 2426

10:20h
SRBIJA – HRVATSKA, UŽIVO: TREĆI BLOK
U trećem bloku za Srbiju nastupaju Barać Zorica i Lukač Hermina.

11:33h
Veoma ujednačen treći blok, u kojem se o igračkim poenima odlučivalo do samog kraja. Iako je utakmica i pre trećeg bloka bila u velikoj meri rešena u korist reprezentacije Hrvatske, Barać Zorica i Lukač Hermina su bez obzira na tu činjenicu odigrale motivisano i ostvarile odlične rezultate. Barać Zorica je oborila sjajnih 630 čunjeva!

SRBIJA – HRVATSKA: ZAPISNIK
Srbija 2 3478
Hrvatska 6 3631

11:34h
KRAJ TAKMIČENJA ZA NAŠE SENIORKE
Ženska reprezentacija Srbije eliminisana je iz daljeg takmičenja na Svetskom prvenstvu u Rokycany. U četvrtfinalu su poražene sa 2:6 (-/+153) od strane reprezentacije Hrvatske koja je i u ovom duelu pokazala da je ozbiljan kandidat za osvajanje zlatne medalje. Stiče se utisak, da su naše seniorke u ovu utakmicu ušle bez energije koja je svakako bila prisutna tokom grupne faze, dok su seniorke Hrvatske sa druge strane odigrale jednu zrelu i stabilnu utakmicu. Borile su se naše seniorke do poslednjeg hica, ali uz nekoliko slabijih rezultata, danas nisu mogle da učine više protiv reprezentacije koja u ovom trenutku evidentno poseduje veći kvalitet. Našim seniorkama zajedno sa seniorkom Petrović Liviom čestitamo na svemu prikazanom tokom pripremnog dela kao i tokom grupne faze Svetskog prvenstva, na borbenosti, zajedništvu i rezultatima, uzimajući u obzir činjenicu da se u Češku republiku otputovalo bez dve standardne reprezentativke, Đukić Maje i Anđelković Jasmine. Bravo devojke!

ČETVRTFINALE SENIORI: SRBIJA – AUSTRIJA (UŽIVO)

11:35h
Nakon poraza seniorki od reprezentacije Hrvatske, u nastavku današnjeg programa u okviru četvrtfinala, sastaju se reprezentacije Srbije i Austrije. Našim seniorima želimo dobru igru.

11:36h
SRBIJA – AUSTRIJA, SASTAVI EKIPA

Srbija:
Kovačić Igor, Zavarko Vilmoš, Tepša Daniel, Milinković Aleksandar, Vlajkov Radovan, Ernješi Robert
Rezerve: Baranj Čongor, Simijonović Miloš, Jagličić Uroš, Jovetić Milan

Austrija:
Vsetecka Philipp, Zatschkowitsch Matthias, Janits Martin, Vsetecka Markus, Temestokle Lukas
Rezerve: Rathmayer Martin, Gerdenitsch Roman

11:40h
SRBIJA – AUSTRIJA, UŽIVO: PRVI BLOK
U prvom bloku za Srbiju nastupaju Kovačić Igor i Zavarko Vilmoš.

11:59h
Naš prvi blok je počeo maestralno! Kovačić Igor – 179 čunjeva, Zavarko Vilmoš – 183 čunja.

12:15h
Srbija nakon 60 odigranih hitaca prvog bloka već sada ima osetniju razliku od 84 čunja!

12:48h
Nakon prvog odigranog bloka, reprezentacija Srbije vodi sa 3:1 (+/- 65). Kovačić Igor i Zavarko Vilmoš bili su odlični u svojim nastupima, i pored činjenice da je Kovačić Igor vodio sa 2:0 u setovima i na kraju odigrao 655 čunjeva – danas nije bilo dovoljno da se savlada raspoloženi Vsetecka Philipp. Maestralni Zavarko Vilmoš, u poslednjem  hicu, tražio je “devetku” kako bi svoj nastup zaokružio na cifru od 700 čunjeva i po prvi put doneo našoj reprezentaciji rezultat od preko 700 čunjeva na ovom Svetskom prvenstvu. To se ipak nije dogodilo, ali je sa izvanrednih 698 čunjeva na veoma ubedljiv način savladao svog protivnika. Sasvim solidna zaliha u čunjevima pred drugi blok.

Srbija 3 1353
Austrija 1 1288

12:50h
SRBIJA – AUSTRIJA, UŽIVO: DRUGI BLOK
U prvom bloku za Srbiju nastupaju kapiten Tepša Daniel i Milinković Aleksandar.

13:15h
Reprezentativac Austrije, Janits Martin odigrao je sjajno u prvom setu i oborio 195 čunjeva.

13:32h
Izmena u reprezentaciji Srbije, umesto Milinković Aleksandra nakon drugog seta, u igru je ušao Baranj Čongor.

13:33h
Nakon drugog odigranog seta, reprezentativci Austrije nadoknadili su minus od 65 čunjeva iz prvog bloka i sada imaju -/+2 čunja.

Tepša Daniel
162 160 172 145 639 0
195 159 159 164 677 1
Janits Martin
Milinković Aleksandar / Baranj Čongor (61)
147 146 156 153 602 0
155 169 157 137 618 1
Vsetecka Markus

12:48h
Reprezentacija Austrije, uzela je oba igračka poena u drugom bloku za 3:3 i (+/-17). Nakon drugog bloka, prednost u čunjevima koju je naš prvi blok preneo u drugi se potpuno istopila. Milinković Aleksandar nije uspeo da ponovi igru iz jučerašnje utakmice i od trećeg seta ga je zamenio Baranj Čongor. Njih dvojica su zajedno poraženi dok je kapiten Tepša Daniel poput Kovačić Igora – danas za protivnika imao odličnog Janits Martina koji ga je porazio posle 2:2 u setovima na čunjeve. Pred nama je treći odlučujući blok, na kojem je zadatak da odvede Srbiju u polufinale.

Srbija 3 2584
Austrija 3 2567

14:05h
SRBIJA – AUSTRIJA, UŽIVO: TREĆI BLOK
U trećem bloku za Srbiju nastupaju Vlajkov Radovan i Ernješi Robert.

14:45h
Dvostruka izmena u reprezentaciji Austrije nakon drugog seta, Gerdenitsch Roman u igru ulazi umesto Ertl Jurgena, dok Rathmayer Martin menja Temistokle Lukasa.

15:01h
Reprezentacija Srbije u poslednji set trećeg bloka ulazi sa 55 čunjeva prednosti.

Vlajkov Radovan / Simijonović Miloš (115)

15:17h
KRAJ! Reprezentacija Srbije se plasirala u četvrtfinale pobedom nad Austrijom, 5:3 (+/- 64). Treći par nije dozvolio prvo veliko iznenađenje na Svetskom prvenstvu! Ernješi Robert i Radovan Vlajkov (od 115 hica Simijonović Miloš) savladali su svoje protivnike, i doneli dva igračka poena reprezentaciji Srbije. Bila je ovo veoma neizvesna i napeta utakmica do samog kraja. Reprezentacija Austrije, pružila je veliki otpor i ovom prilikom im čestitamo na dobroj utakmici. Igrač utakmice bio je Zavarko Vilmoš sa 698 čunjeva.

SRBIJA – AUSTRIJA: ZAPISNIK
Srbija 5 3839
Austrija 3 3775

15:20h
IZJAVA KAPITENA REPREZENTACIJE SRBIJE, TEPŠE DANIELA NAKON UTAKMICE
“Jako težak meč je iza nas, iskren da budem. Očekivao sam tešku utakmicu jer je poznato da su nam i u prošlosti austrijanci uvek pravili probleme. Ovaj meč treba što pre zaboraviti i okrenuti se sledećoj a protivnik nam je Hrvatska u polufinalu Svetskog prvenstva. Svi znamo koliki je rivalitet između nas i Hrvatske tako da će ovo biti više od obične utakmice. Ono što mogu obećati u ime ekipe je da će svaki igrač koji bude zaigrao ostaviti srce na stazi. Poštujem protivnika ali se nadam našoj pobedi i prolasku u finale.”

15:25h
KRAJ ŠESNAESTOG DANA SVETSKOG PRVENSTVA U ROKYCANY
Današnji dan, može da se podeli na dva poluvremena – jedno poluvreme u kojem je utakmica reprezentacije Srbije i Hrvatske u seniorskoj konkurenciji tekla manje-više očekivanim tokom i drugo poluvreme kod seniora, na utakmici Srbija-Austrija u kojoj je bilo mnogo neizvesnosti i strepnje.

Muška reprezentacija Srbije, plasirala se u polufinale Svetskog prvenstva nakon veoma neizvesne utakmice protiv reprezentacije Austrije i zakazala sebi duel sa reprezentacijom Hrvatske, u subotu od 10:00h. Naša reprezentacija, pokazala je još jednom da se mora poklopiti mnogo različitih faktora kako bi ona bila savladana. Veoma raspoloženi i motivisani Austrijanci, nisu izašli pred našu reprezentaciju sa belom zastavom, šta više – bili su odlični. Ali biti odličan protiv ovakve generacije kuglaških veličina – nije dovoljno. A šta je potrebno? Na takvo pitanje još uvek ne postoji adekvatan odgovor. Bravo momci!