Rokycany, dan 17: Srbija je u finalu SP, javni čas kuglanja Hrvatskoj reprezentaciji, sa Nemačkom za zlato!

Sedamnaestog takmičarskog dana na Svetskom prvenstvu u Češkom Rokycany, seniorska reprezentacije Srbije nakon jučerašnjeg trilera u duelu sa reprezentacijom Austrije u četvrtfinalu, danas u borbi za finale igraće protiv reprezentacije Hrvatske koja je plasman u polufinale izborila takođe u veoma izjednačenoj i neizvesnoj utakmici protiv reprezentacije Slovenije.

Poslednji susret reprezentacija Srbije i Hrvatske dogodio se na Svetskom prvenstvu u Detenhajmu 2017. godine u četvrtfinalu kada su naši seniori bili ubedljivi sa 7:1 i kasnije osvojili četvrtu zlatnu medalju za Srbiju na Svetskim prvenstvima.

VAŽNO: Zbog ažuriranja rezultata i informacija nakon svakog seta, nakon ulaska na ovu stranicu, osvežite stranicu u svom pretraživaču (refresh) nakon svake posete kako biste bili sigurno da ispred sebe imate poslednje ažurirane podatke.

SRBIJA – HRVATSKA: ZAPISNIK SRBIJA – HRVATSKA: SNIMAK UTAKMICE

9:28h
Dobrodošli na prenos polufinalne utakmice Svetskog prvenstva za seniore, Srbija – Hrvatska

9:30h
IZJAVA KAPITENA REPREZENTACIJE SRBIJE, TEPŠE DANIELA NAKON UTAKMICE SRBIJA-AUSTRIJA
“Jako težak meč je iza nas, iskren da budem. Očekivao sam tešku utakmicu jer je poznato da su nam i u prošlosti austrijanci uvek pravili probleme. Ovaj meč treba što pre zaboraviti i okrenuti se sledećoj a protivnik nam je Hrvatska u polufinalu Svetskog prvenstva. Svi znamo koliki je rivalitet između nas i Hrvatske tako da će ovo biti više od obične utakmice. Ono što mogu obećati u ime ekipe je da će svaki igrač koji bude zaigrao ostaviti srce na stazi. Poštujem protivnika ali se nadam našoj pobedi i prolasku u finale.”

9:35h
SRBIJA – HRVATSKA, SASTAVI EKIPA
Selektori su se odlučili za sledeće sastave:

Srbija:
Vlajkov Radovan, Tepša Daniel, Kovačić Igor, Ernješi Robert, Baranj Čongor, Zavarko Vilmoš
Rezerve: Simijonović Miloš, Milinković Aleksandar, Jovetić Milan, Jagličić Uroš

Hrvatska:
Manev Branko, Požega Luka, Kujundžić Alen, Radoš Dario, Bolanča Luka, Ceković Damir
Rezerve: Fridl Mario, Gašpert Borna, Muše Nikola

11:40h
SRBIJA – HRVATSKA, UŽIVO: PRVI BLOK
U prvom bloku za Srbiju nastupaju Vlajkov Radovan i Tepša Daniel.

10:50h
Kapiten Tepša Daniel nakon tri odigrana seta vodi sa 3:0 i set pre kraja nastupa je osigurao Srbiji prvi igrački poen.

11:03h
Posle prvog odigranog bloka, reprezentacija Srbije gubi sa 1:3 (-/+1). Vlajkov Radovan nije na kraju mogao do potpunog preokreta nakon odličnog prvog seta Manev Branka koji je posle 2:2 u setovima i više čunjeva doneo prvi igrački poen reprezentaciji Hrvatske na ovoj utakmici. Kapiten Daniel Tepša je odigrao – kapitenski. Sa 4:0 u setovima, ubedljivo je savladao Požega Luku. Reprezentacija Hrvatske u drugi blok prenosi svega jedan čunj prednosti.

Srbija 1 1254
Hrvatska 3 1255

11:04h
SRBIJA – HRVATSKA, UŽIVO: DRUGI BLOK
U drugom bloku za Srbiju nastupaju Kovačić Igor i Ernješi Robert.

11:45h
Kovačić Igor i Ernješi Robert vode po 2:0, a Srbija posle drugog bloka ima 58 čunjeva prednosti. Drugi blok u reprezentaciji Hrvatske bez prevelike energije dok naši seniori deluju veoma samouvereno na stazi.

12:02h
Kovačić Igor i Ernješi Robert set pre kraja svojih nastupa vode sa po 3:0 u setovima, i sa dva nova igračka poena Srbija je potpuno preokrenula utakmicu u svoju korist uz uvećanu prednost u čunjevima koja sada iznosi +75.

12:19h
Nakon drugog bloka, reprezentacije Srbije pravi preokret i vodi sa 5:1 (+/-76). Po reprezentaciju Srbije – stvari su se složile onako kako je bilo i očekivano. Kovačić Igor i Ernješi Robert, odigrali su veoma zrelo, strpljivo i smireno i sa po 4:0 savladali svoje protivnike za mirniji ulazak u treći blok. Kovačić Igor i u ovoj utakmici dokazuje da je u odličnoj formi, novi veliki rezultat za njega, danas sjajnih 686 čunjeva! Reprezentacija Srbije je jedan blok daleko od velikog finala, a da do njega dođe – postaraće se Baranj Čongor i najbolji kuglaš današnjice Zavarko Vilmoš.

Srbija 5 2577
Hrvatska 1 2501

12:21h
SRBIJA – HRVATSKA, UŽIVO: TREĆI BLOK
U trećem bloku za Srbiju nastupaju Baranj Čongor i Zavarko Vilmoš.

12:45h
U reprezentaciji Hrvatske nakon prvog seta došlo je do izmene. Bolanča Luka svoje mesto je ustupio Gašpert Borni.

12:59h
Baranj Čongor i Zavarko Vilmoš igraju bez pardona, i vode sa po 2:0 u setovima. Zavarko Vilmoš je odigrao drugi set 198 čunjeva! Prelazi 344, 363!

13:01h
Srbija ima 169 čunjeva prednosti pred treći set.

13:18h
Dvostruka izmena u reprezentaciji Srbije. Umesto Zavarko Vilmoša ušao je Simijonović Miloš dok je Baranj Čongor ustupio svoje mesto Jagličić Urošu.

13:34h
Gotovo je! Srbija je deklasirala reprezentaciju Hrvatske sa 7:1 (+/-175) za plasman u finale Svetskog prvenstva! Baranj Čongor i Zavarko Vilmoš posle nestvarnih prelaza od 525 i 526, ustupili su priliku Simijonović Milošu i Jovetić Milanu da u poslednjem setu stave tačku na ovu utakmicu.

SRBIJA – HRVATSKA: ZAPISNIK
Srbija 7 3919
Hrvatska 1 3744

13:37h
TEPŠA DANIEL EKSLUZIVNO NAKON UTAKMICE
“Iskren da budem očekivao sam težu utakmicu. Posle prvog izjednačenog bloka naš drugi je pokazao kvalitet i dobio maksimalnim rezultatom tako da je trećem ostalo samo da privede utakmicu kraju. Velika pobeda za nas i sad na miru možemo pratiti drugo polufinale i čekati protivnika. Zahvalio bih se publici koja je stigla u velikom broju iz Srbije, stvarno su nam sedmi igrač i veliki vetar u leđa.”

13:40h
KRAJ SEDAMNAESTOG DANA SVETSKOG PRVENSTVA U ROKYCANY
Reprezentacija Srbije prvi je finalista Svetskog prvenstva u Rokycany! Ubedljivo, dominantno, samouvereno, energično su izabranici selektora Pavlović Vojka savladali Hrvatsku, i od samog starta utakmice joj stavili do znanja da je jednostavno reprezentacija Srbije – superiorna. Igrač utakmice bio je fantastični Kovačić Igor sa 686 oborenih čunjeva. Danas smo videli potpuno dva različita lica polufinalne utakmice, energiju kod reprezentativaca Srbije i blagi vid letargije kod reprezentativaca Hrvatske, uzrokovan spoznajom da se dvostruki uzastopni vladar sveta ne može ugroziti već da mu se jedino može sportski čestitati. Superlativi kojima karakterišemo ove momke, uveliko su kliše kojeg zbog nedostatka novih reči – jednostavno, način na koji oni kuglaju i predstavljaju Srbiju su izvan svake kategorije reči našeg jezika, te ih iz tog razloga moramo koristiti iznova. Momci, naklon do poda, Srbija i kuglaška javnost u njoj je ponosna na Vas!

Sutra, u velikom finalu koje počinje u 15:00h, reprezentacija Srbije za treće uzastopno zlato u nizu igraće protiv boljeg iz duela Mađarske i Nemačke koji igraju odmah po završetku naše utakmice.