Rokycany, dan 7: Seniorke i seniori stigli u Rokycany, Kadeti završili svoje nastupe u Češkoj

Sedmog takmičarskog dana na svetskom prvenstvu u Češkom Rokycany, koji je ujedno i poslednji takmičarski dan za kadete i kadetkinje, na programu su nastupi u pojedinačnoj konkurenciji.

ROKYCANY, DAN 7: UŽIVO REZULTATIROKYCANY, DAN 7: RASPORED POJEDINAČNO

LINK ZA PRENOS (STAZE 1-4)LINK ZA PRENOS (STAZE 5-8)

09:55h
SENIORKE, SENIORI I DELEGACIJA KSS STIGLA U ROKYCANY
Naše seniorke, seniori i delegacija KSS, stigli su rano jutros u Rokycany gde se danas završava takmičenje za kadetkinje i kadete i počinju nadmetanja u seniorskoj konkurenciji. Seniorke, predvođene novom selektorkom, Petrović Livijom pokušati da Srbiji donese toliko čekanu medalju, dok će seniori po mnogo puta do sada u nizu – biti prvi favoriti prvenstva. U Rokycany su doputovali sledeće igračice i igrači:

SENIORKE:
Ljubenković Kristina, Kresović Marija, Lukač Hermina, Barać Zorica, Oros Marijana, Lemić Nataša, Kormanjoš Dijana, Dorožan Dragana, Čikoš Olivera

SENIORI:
Kovačić Igor, Ernješi Robert, Vlajkov Radovan, Jovetić Milan, Zavarko Vilmoš, Baranj Čongor, Tepša Daniel, Milinković Aleksandar, Jagličić Uroš, Simijonović Miloš

11:37h
U18: ODLIČNIH 576 BODO RENATE
Bodo Renata je otvorila svojim nastupom u prvom bloku otvorila poslednji takmičarski dan za kadetinje na Svetskom prvenstvu u Rokycany i posle prvog bloka nalazi se na drugom mestu sa odličnih 576 čunjeva. Čestitamo Renati na osvojenoj bronzi u tandemu koja je bila ujedno i prva medalja na ovom svetskom prvenstvu u Rokycany za Srbiju.

Bodo Renata – 576
148, 141, 151, 136

12:11h
U18: TROŠIĆ KRISTINA JE OBORILA 546 ČUNJEVA
Trošić Kristina, svojim nastupom zatvorila je takmičenje za Srbiju na Svetskom prvenstvu za kadetkinje. Ona je ostvarila rezultat od 546 čunjeva, iz slabije odigran poslednji set (123). Čestitamo Kristini na osvojenoj bronzi u tandemu koja je bila ujedno i prva medalja na ovom svetskom prvenstvu u Rokycany za Srbiju.

Trošić Kristina – 546
141, 133, 149, 123

14:40h
U18: BODO RENATA ZAUZELA DEVETO MESTO
Bodo Renata, sa 576 čunjeva je zauzela deveto mesto u ukupnom plasmanu u pojedinačnoj konkurenciji na Svetskom prvenstvu. Zlatnu medalju, osvojila je Radič Nataša iz Slovenije sa sjajnih 621 čunjeva!

U18: JEVREMOVIĆ ILIJA, 610!
Jevremović Ilija, furiozno je počeo svoj nastup odigravši 177 u prvom setu. Na kraju, završio je sa sjajnih 610 čunjeva što mu je donelo odlično četvrto mesto. Bravo Ilija!

Jevremović Ilija – 610
177, 141, 139, 153

18:00h
U18: ERDELJAN MARKO
Erdeljan Marko, svojim nastupom zatvorio je učešće Srbije u konkurenciji kadetkinja i kadeta na Svetkom prvenstvu u Rokycany i zauzeo je sedamnaesto mesto.

U18: KADETKINJE, KOMBINACIJA: KONAČNI PLASMAN
U kombinaciji, Bodo Renata sa 1131 čunjeva je zauzela dvanaesto mesto dok je Trošić Kristina sa 1106 čunjeva zauzela dvadeset prvo mesto u ukupnom plasmanu.

U18: KADETI, KOMBINACIJA: KONAČNI PLASMAN
U kombinaciji, Jevremović Ilija sa 1177 čunjeva je zauzeo deveto mesto dok je Erdeljan Marko sa 1165 čunjeva zauzeo četrnaesto mesto u ukupnom plasmanu.

KRAJ SEDMOG DANA SVETSKOG PRVENSTVA U ROKYCANY
Nastupima u pojedinačnoj konkurenciji, naše kadetkinje i kadeti završili su učešće na Svetskom prvenstvu u Rokycany. Utisak dana, svakako je rezultat Jevremović Ilije i žal za brozanom medaljom koja mu je pored sjajnih 610 čunjeva izmakla za svega tri čunja. To bi ujedno bila i treća medalja koja bi bila osvojena za Srbiju, pored zlatne medalje tandema Jevremović Ilija/Erdeljan Marko i bronze naših kadetkinja, Trošić Kristine i Bodo Renate takođe u tandemu. Od sutra, na programu su utakmice grupnih faza za seniorke i seniore. Seniori će biti slobodni u prvom kolu, pošto u njihovoj grupi ima pet ekipa i svoj prvi nastup imaće u petak od 11:30h protiv Poljske dok seniorke nastup u prvom kolu očekuje u subotu od 8:00h protiv Bosne i Hercegovine.