Rokycany, dan 9: Seniori sa 3949 silovito otpočeli odbranu svetskog trona, Poljska ubedljivo savladana!

Devetog takmičarskog dana na svetskom prvenstvu u Češkom Rokycany naši seniori počinju u misiju zvanu “treće zlato u nizu”. Oni će u svom prvom meču od 11:30h igrati protiv reprezentacije Poljske. Budite uz naš sajt i pratite rezultate nakon svakog odigranog seta i bloka uživo. U grupi, igra se još i utakmica između Estonije i Severne Makedonije.

Zbog kompleksnosti Svetskog prvenstva, velikog broja ekipa i utakmica, nastojaćemo da se do četvrtfinalnih faza fokusiramo samo na grupe u kojima se nalaze naše selekcije. Na stanici, koju smo kreirali za Vas možete pronaći kompletan raspored, rezultate i tabele grupa u kojima se nalaze naše seniorke i seniori.

VAŽNO: Zbog ažuriranja rezultata i informacija nakon svakog seta, nakon ulaska na ovu stranicu, osvežite stranicu (refresh) nakon svake posete kako biste bili sigurno da ispred sebe imate poslednje ažurirane podatke.

SENIORSKO SP: RASPORED, REZULTATI, TABELAZAPISNIK UŽIVO

11:00h
SRBIJA – POLJSKA, SASTAVI EKIPA
Selektori su se odlučili za sledeće sastave:

Srbija:
Tepša Daniel, Zavarko Vilmoš, Kovačić Igor, Ernješi Robert, Baranj Čongor, Vlajkov Radovan.
Rezerve: Milinković Aleksandar, Jovetić Milan, Simijonović Miloš, Jagličić Uroš

Poljska:
Osiewicz Jakub, Stachecki Arkadiusz, Kieliba Piotr, Gredziak Michal, Maslowski Tomasz, Szulc Michal

11:25h
SRBIJA – POLJSKA, UŽIVO: PRVI BLOK
U prvom bloku za Srbiju nastupaju kapiten Tepša Daniel i Zavarko Vilmoš.

SRBIJA – POLJSKA, PRVI BLOK – 4:0
Nakon prvog odigranog bloka, Srbija vodi sa 4:0 (+/-43). Kapiten Tepša Daniel, savladao je Osiewicz Jakub sa 3:1 dok je u duelu Zavarko Vilmoša i veoma raspoloženog Stachecki Arkadiusza igrački poen bio neizvestan do poslednjih hitaca, u kojima je naš najbolji igrač sa 2,5:1,5 u ključnim trenucima poslednjeg čišćenja još jednom dokazao zašto je već godinama nedodirljiv.

Srbija 4 1362
Poljska 0 1319

12:55h
SRBIJA – POLJSKA, UŽIVO: DRUGI BLOK
U drugom bloku za Srbiju nastupaju Kovačić Igor i Ernješi Robert.

SRBIJA – POLJSKA, DRUGI BLOK – 6:0
Nakon drugog odigranog bloka, Srbija vodi sa 6:0 (+/-144) i uvodi ovu utakmicu mirno u treći blok. Kovačić Igor bio je ubedljiv i sa 4:0 savladao Kieliba Piotra, dok je Ernješi Robert nakon slabije odigranog prvog seta u nastavku zaigrao na svom nivou i sa 2,5:1,5 savladao Gredziak Michala. Srbija nakon 4 igrača drži prosek od fantastičnih 670 čunjeva!

Srbija 6 2683
Poljska 0 2539

14:00h
SRBIJA – POLJSKA, UŽIVO: TREĆI BLOK
U trećem bloku za Srbiju nastupaju Baranj Čongor i Vlajkov Radovan. Nakon drugog odigranog seta, u reprezentaciji Srbije došlo je do izmene, umesto Vlajkov Radovana, u igru je ušao Milinković Aleksandar. U četvrtom setu došlo je do nove izmene, iz igre je izašao Baranj Čongor a u igru je ušao Jovetić Milan.

SRBIJA – POLJSKA, KRALJ – 8:0
Kraj! Prva dva boda upisana su na konto reprezentacije Srbije. Sigurna igra naših seniora, donela je ubedljivu pobedu od 8:0 (+/-197). Selektor Pavlović Vojko je u poslednjem bloku pružio šansu Milinković Aleksandru koji je u trećem setu ušao u igru umesto Vlajkov Radovana dok je jedan set odigrao Jovetić Milan umesto Baranj Čongora.

Srbija 8 3949
Poljska 0 3752

15:20h
KRAJ DEVETOG DANA SVETSKOG PRVENSTVA U ROKYCANY
Devetog dana Svetskog prvenstva u Rokycany, seniori Srbije ubedljivo su savladali reprezentaciju Poljske sa 8:0 u okviru drugog kola grupe B. Uvodna utakmica za naše seniore, stavila je do znanja kuglaškoj javnosti da su naši seniori u Češku došli isključivo sa jednim ciljem i u sjajnoj formi. Najbolji igrač današnje utakmice, bio je Zavarko Vilmoš sa 690 čunjeva. Naše seniorke, u okviru grupe B, svoj premijerni nastup imaju sutra protiv reprezentacije Bosne i Hercegovine sa početkom od 8:00h u kojem će krenuti putem ostvarenja primarnog cilja – prolaska grupne faze i plasmana u četvrtfinale.